Osmani takon zëvendëspresidenten amerikane: I përcolla mirënjohjen e thellë të popullit të Kosovës për mbështetjen e palëkundur - Gazeta Express
string(126) "osmani-takon-zevendespresidenten-amerikane-i-percolla-mirenjohjen-e-thelle-te-popullit-te-kosoves-per-mbeshtetjen-e-palekundur"

Lajme

Gazeta Express

15/06/2024 20:44

Osmani takon zëvendëspresidenten amerikane: I përcolla mirënjohjen e thellë të popullit të Kosovës për mbështetjen e palëkundur

Lajme

Gazeta Express

15/06/2024 20:44

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër, është takuar me zëvendëspresidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala Harris.

Osmani ka thënë se zëvendëspresidentes Harris i përcolli mirënjohjen e thellë të popullit të Kosovës për mbështetjen e palëkundur dhe miqësinë tonë të përjetshme.

Lexo Edhe:

“Me Zëvendës Presidenten e Shteteve të Bashkuara, Kamala Harris. 🇽🇰🇺🇸 I përcolla mirënjohjen e thellë të popullit të Kosovës për mbështetjen e palëkundur dhe miqësinë tonë të përjetshme!”, ka thënë ajo.