Osmani takohet me homologun bullgar, flasin për marrëdhëniet bilaterale mes shteteve - Gazeta Express
string(83) "osmani-takohet-me-homologun-bullgar-flasin-per-marredheniet-bilaterale-mes-shteteve"

Lajme

Gazeta Express

18/05/2024 18:57

Osmani takohet me homologun bullgar, flasin për marrëdhëniet bilaterale mes shteteve

Lajme

Gazeta Express

18/05/2024 18:57

Presidenti bullgar Rumen Radev ka folur për takimin që ka zhvilluar sot me homologen Vjosa Osmani, shkruan Gazeta Express.

Ai tha se me presidenten e Kosovës kanë diskutuar për marrëdhëniet bilaterale në mes të Kosovës dhe Serbisë, si dhe për partneritetin rajonal.

Lexo Edhe:

“Duke diskutuar me @VjosaOsmaniPRKS  marrëdhëniet dypalëshe mes Bullgarisë dhe Kosovës, partneriteti rajonal në Ballkan dhe perspektiva #BE e rajonit”, ka shkruar ai në një postim në “Facebook”. /Express/