Osmani: Nëse Kosova dëmtohet, RMV tërhiqet nga “Open Ballkan” - Gazeta Express
string(57) "osmani-nese-kosova-demtohet-rmv-terhiqet-nga-open-ballkan"

Ballina

Gazeta Express

06/12/2022 12:43

Osmani: Nëse Kosova dëmtohet, RMV tërhiqet nga “Open Ballkan”

Ballina

Gazeta Express

06/12/2022 12:43

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani shprehet se Maqedonia e Veriut do të tërhiqet nga nisma nëse dëmtohet Kosova.

I ftuar në Syri tv, ministri thotë se nisma e Ballkanit të Hapur ka për qëllim eliminimin e barrierave dhe rritjen e bashkëpunimit ekonomik mes shteteve.

Lexo Edhe:

“Nëse dikush më dëshmon që me Ballkanin e Hapur dëmtohet drejtpërdrejt interesi i Kosovës, ja ku po e them publikisht se Maqedonia e Veriut nuk do të qëndrojë asnjë minutë në atë iniciativë. Nuk ndërtojmë ne interesin tonë në kundërshtim me interesin e Kosovës”, u shpreh Osmani.