Osmani në Turqi për Forumin Diplomatik të Antalisë, do të jetë folëse në panelin kryesor - Gazeta Express
string(87) "osmani-ne-turqi-per-forumin-diplomatik-te-antalise-do-te-jete-folese-ne-panelin-kryesor"

Osmani në Turqi për Forumin Diplomatik të Antalisë, do të jetë folëse në panelin kryesor

Lajme

Gazeta Express

01/03/2024 9:26

Me ftesë të Presidentit të Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka udhëtuar për në Turqi, ku do të marrë pjesë në Forumin Diplomatik të Antalisë.

Lexo Edhe:

Gjatë Forumit, Presidentja Osmani do të jetë folëse në panelin kryesor të liderëve, me temën e forumit të sivjetëm: “Avancimi i diplomacisë në kohë trazirash”.

Përgjatë punimeve të Forumit, Presidentja Osmani do të takohet edhe me homologë nga disa vende të botës, pjesëmarrës të forumit.

Forumi Diplomatik i Antalisë është takim i nivelit të lartë, në të cilin adresohen sfidat ndërkombëtare dhe në të cilin marrin pjesë liderë shtetesh, diplomatë dhe akademikë. Forumi i sivjetëm do t’i zhvillojë punimet prej 1deri më 3 mars.