Osmani në pritjen e organizuar nga Scholz, publikon foto nga takimi me të - Gazeta Express
string(72) "osmani-ne-pritjen-e-organizuar-nga-scholz-publikon-foto-nga-takimi-me-te"

Lajme

Gazeta Express

19/09/2023 12:05

Osmani në pritjen e organizuar nga Scholz, publikon foto nga takimi me të

Lajme

Gazeta Express

19/09/2023 12:05

Presidentja Vjosa Osmani, është takuar me Kancelarin e Gjermanisë, Olaf Scholz, në pritjen e organizuar për ndër të 50-vjetorit të anëtarësimit të Gjermanisë në OKB, rapoton Express.

Në këtë pritje, Osmani ka thënë se ka marrë pjesë me ftesë të Scholz.

Lexo Edhe:

Tutje, Osmani ka shkruar se “jemi krenarë për partneritetin e palëkundur në mes dy vendeve tona, të cilin do të vazhdojmë ta forcojmë tutje”.

“Me ftesë të Kancelarit Olaf Scholz, mbrëmë morëm pjesë në pritjen e organizuar për nder të 50-vjetorit të anëtarësimit të Gjermanisë në OKB. E urova Kancelarin Scholz për angazhimin gjysmëshekullor të Gjermanisë për paqe, zhvillim dhe bashkëpunim kudo në botë”, ka shkruar Osmani.