Osmani në bashkëbisedim me ish-sekretaren Clinton, e falendëron atë dhe presidentin Clinton për ndihmën amerikane ndaj Kosovës - Gazeta Express
string(125) "osmani-ne-bashkebisedim-me-ish-sekretaren-clinton-e-falenderon-ate-dhe-presidentin-clinton-per-ndihmen-amerikane-ndaj-kosoves"

Lajme

Gazeta Express

18/05/2024 10:55

Osmani në bashkëbisedim me ish-sekretaren Clinton, e falendëron atë dhe presidentin Clinton për ndihmën amerikane ndaj Kosovës

Lajme

Gazeta Express

18/05/2024 10:55

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar sot se ka zhvilluar një bashkëbisedim me ish-sekretaren amerikane, Hillary Clinton, për ekonomitë e zhvilluara dhe gra të fuqizuara dhe ka potencuar se parakusht për këto janë liria, paqja dhe demokracia.

Osmani ka thënë se e ka falënderuar ish-sekretaren dhe ish-presidentin Bill Clinton dhe popullin amerikan që e kanë ndihmuar Kosovën që t’i gëzojë këto të drejta dhe gjithashtu që vazhdojnë ta ndihmojnë Kosovën dhe që zëri i Kosovës të dëgjohet nëpër botë.

Lexo Edhe:

“Për ekonomi të zhvilluara dhe gra të fuqizuara, parakusht janë liria, paqja dhe demokracia.Në një bashkëbisedim me Sekretaren Clinton sot, e falënderova atë personalisht, Presidentin Clinton dhe të gjithë popullin amerikan që na ndihmuan që sot t’i gëzojmë këto të drejta dhe po vazhdojnë të na ndihmojnë që shembulli e zëri i Kosovës të jehojnë anekënd botës”, ka shkruar Osmani./Express/