Osmani flet turqisht me Fidan, e pyet për Erdoganin, ia kujton që Spanja s’e njeh Kosovën: Do bëjmë diçka... - Gazeta Express
string(101) "osmani-flet-turqisht-me-fidan-e-pyet-per-erdoganin-ia-kujton-qe-spanja-se-njeh-kosoven-do-bejme-dicka"

Lajme

Gazeta Express

13/06/2024 23:02

Osmani flet turqisht me Fidan, e pyet për Erdoganin, ia kujton që Spanja s’e njeh Kosovën: Do bëjmë diçka…

Lajme

Gazeta Express

13/06/2024 23:02

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar një komunikim në gjuhën turke me kryediplomatin turk, Hakan Fidan.

Kjo bisedë ku Osmani i kërkoi Fidan që të ‘bëjnë diçka’ në lidhje me Kosovën dhe Spanjën është zhvilluar në kuadër të Samitit të Procesit të Bashkëpunimit në Evropën Juglindore (SEECP), i cili po zhvillohet në Shkup.

Lexo Edhe:

Osmani fillimisht e pyet Fidan se ku është presidenti turk, Erdogan, dhe kur e kupton se ai gjendet në Spanjë, i thotë që të ‘bëjë diçka’ për mardhëniet diplomatike mes Kosovës dhe Spanjës.

Më poshtë mund ta dëgjoni komunikimin mes tyre: