O'Brien në telefon me Osmanin, flasin për anëtarësimin në KiE dhe implementimin e plotë dhe të shpejtë të marrëveshjeve - Gazeta Express
string(76) "osmani-flet-me-obrienflasin-edhe-per-hapat-e-kosoves-per-anetaresimin-ne-kie"

O’Brien në telefon me Osmanin, flasin për anëtarësimin në KiE dhe implementimin e plotë dhe të shpejtë të marrëveshjeve

Lajme

Gazeta Express

01/04/2024 19:02

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka folur  sot në telefon me Ndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit James O’Brien.

Siç ka shkruar ajo në platformën “X” me O’Brien kanë diskutuar për partneritetin me SHBA-në dhe hapat e mëtejmë të zbatimit të marrëveshjes së Brukselit.

Lexo Edhe:

”Një telefonatë produktive me O’Brien sot. Theksoi rëndësinë themelore të punës së bashku me aleatët tanë të SHBA-së në mbrojtjen e lirisë, pavarësisë dhe demokracisë sonë. Ne diskutuam gjithashtu hapat e Kosovës për anëtarësimin në KE dhe zbatimin e plotë dhe të shpejtë të marrëveshjes së Brukselit”, ka shkruar Osmani. /Gazeta Express