Osmani - Begajt: Mirë se vini në shtëpi - Kosova i është mirënjohëse Shqipërisë - Gazeta Express
string(74) "osmani-begajt-mire-se-vini-ne-shtepi-kosova-i-eshte-mirenjohese-shqiperise"

Lajme

Gazeta Express

15/08/2022 12:01

Osmani – Begajt: Mirë se vini në shtëpi – Kosova i është mirënjohëse Shqipërisë

Lajme

Gazeta Express

15/08/2022 12:01

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka falënderuar presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj për mbështetjen që ai personalisht dhe Shqipëria ia ka dhënë Kosovës.

“Në emër të gjithë popullit iu jemi shumë mirënjohës për kontributin e dhënë. Mirë se vini në shtëpi”, ka thënë Osmani.

Lexo Edhe:

Gjatë konferencës së përbashkët për media, Osmani ka folur edhe për situatën në rajon.

Ajo e ka akuzuar Beogradin që e ndikuar nga Rusia dëshiron destabilizimin e rajonit.

“Shpresoj që Bashkimi Evropian të jetë më i zëshëm në raport me veprimet destabilizuese të Serbisë”, ka thënë Osmani. /Express