Oscars dënon ashpër “shuplakën” e Will Smith, nisin hetimet - Gazeta Express
string(56) "oscars-denon-ashper-shuplaken-e-will-smith-nisin-hetimet"

Oscars dënon ashpër “shuplakën” e Will Smith, nisin hetimet

TV/Film

Gazeta Express

28/03/2022 21:44

Akademia e filmit të Oscars ka thënë se ata “dënojnë” shuplakën e Will Smith në prezantuesin Chris Rock gjatë ceremonisë së ndarjes së çmimeve dhe kanë kërkuar zyrtarisht nisjen e hetimeve për këtë incident

Në deklaratë thuhet se “do të hetohet veprimi dhe pasojat e këtij sulmi” në përputhje me ligjin në Kaliforni dhe për thyerjet e standardëve të sjelljes.

Lexo Edhe:

Smith e goditi me shuplakë në fytyrë në skenë Rockun pasi që ai fillimisht bëri humor me gruan e aktorit, Jada Pinkett Smith.

Pas këtij skandali ai fitoi çmimin Oscar për aktorin më të mirë. /GazetaExpress/