Ortopedi i njohur nga Turqia me 9 shkurt në Spitalin Amerikan në Kosovë - Gazeta Express
string(71) "ortopedi-i-njohur-nga-turqia-me-9-shkurt-ne-spitalin-amerikan-ne-kosove"

Shneta

Gazeta Express

08/02/2023 14:39

Ortopedi i njohur nga Turqia me 9 shkurt në Spitalin Amerikan në Kosovë

Shneta

Gazeta Express

08/02/2023 14:39

Mjeku ortoped nga Turqia Prof.Dr. Kamil Cagri Kose do të jetë në Spitalin Amerikan Kosovë ditën e enjte me datë  09.02.2023.

Njihni Mjekët tanë

Lexo Edhe:

Prof. Dr. Kamil Kose

Ka përfunduar studimet  për mjekësi të përgjithshme dhe më pas specializimin për Ortopedi në Turqi, në vitin 2004. Më pas ka vazhduar me specializime te ndryshme në SHBA dhe Gjermani.

Me një experiencë 18 vjeçare si ortoped-traumatolog, Dr. Kamil Kose ka punuar si specialist në 4 spitale universitare, në 2 nga të cilat ka qenë Shef Departamenti.

Në vitin 2014 ka marrë çmimin Profesor Doktor.

Për dy vite me rradhë ka qenë kirurgu, i cili ka kryer numrin më të lartë të operacioneve të shtyllës kurrizore midis spitaleve shtetërore në Turqi.

Ka mbi 100 botime, më shumë se 200 prezantime në kongrese mjekesore dhe 20 pjesëmarrje në konferenca mjekësore.

Ka kryer më shumë se 4.000 raste të kirurgjisë te shtyllës kurrizore, ka krijuar 8 teknika kirurgjikale për herë të parë në botë dhe ka patentuar 5 proteza për kirurgji të shtyllës kurrizore.

Mjeku Kose kryen operacione  që përfshijnë tumoret spinale, thyerjet kurrizore (traumatike, patologjike, osteoporotike), Stenozë kurrizore, lëvizjen e vertebrave të shpinës, Hernien diskale (mesit), Herni diskale (cervikale), spondiloartrozën, -Çrregullime të degjenerimit të shpinës, infeksione kurrizore dhe infeksionet e kockave, Artritin e shpinës, protezat e gjurit, si edhe shumë ndërhyrje të tjera.

Për termine kontaktoni në inbox ose në numrat e telefonit 038 221 661 ose 049 513 513.

Spitali Amerikan, Përqafoje Jetën!

#spitaliamerikan #perqafojejeten