Orari i plotë i ndeshjeve në Kupën e Kosovës - Gazeta Express
string(48) "orari-i-plote-i-ndeshjeve-ne-kupen-e-kosoves-1-1"

Orari i plotë i ndeshjeve në Kupën e Kosovës

Sport

Gazeta Express

12/02/2024 16:30

Palestra “Shani Nushi” do të jetë arenë e basketbollit nga 13 deri më 17 shkurt.

Tetë skuadrës e elitës në kërkim për trofeun e çmuar të Kupës së Kosovës. Më 17 shkurt zhvillohet edhe finalja e femrave mes Bashkimit e Prishtinës, dy skuadrave për momentin më të mirat në basketbollin e femrave në vendin tonë.

Lexo Edhe:

Katër skuadrat e Ligës së Parë të Meshkujve e rritin edhe më shumë rëndësinë e kësaj ngjarje në Gjakovë.

Basketboll cilësor pritet në parket dhe atmosferë e jashtëzakonshme në tribuna me pjesëmarrjen e tifozerive nga e gjithë Kosova.

Gjakova ka qenë shembull për organizim dhe kështu pritet edhe në Final 8.

Të martën dhe të mërkurën zhvillohet sfidat çerekfinale, derisa të enjten gjysmëfinalet. E premtja është pushim për tu përgatitur për finalen e madhe të shtunën.

Basketboll dhe jo vetëm, do të ketë në Gjakovë nga 13 deri më 17 shkurt. Pikërisht finalet zhvillohen më 17 shkurt, Festën e Pavarësisë së Kosovës.

Trepça triumfoi në dy vitet e fundit, derisa rivalitet i madh pritet këtë edicion.

Orari

13.02.2024

14:00 Bora – Kosovari

17:00 Trepça – Istogu

20:00 Golden Eagle Ylli – Vëllaznimi

14.02.2024

14:00 Vushtrria – New Basket

17:00 Peja – Bashkimi

20:00 Sigal Prishtina – Proton Cable Prizreni

15.02.2024

14:00 Finalja – Liga e Parë

17:00 Gjysmëfinalja I  

20:00 Gjysmëfinalja II 

17.02.2024

14:00 Finalja: KBF Prishtina – KBF Bashkimi

17:00 Finalja: Kupa e Kosovës

/Gazeta Express/