Orana dhe Qerimi pësojnë humbje, mbeten pa medalje Evropiane - Gazeta Express
string(59) "orana-dhe-qerimi-pesojne-humbje-mbeten-pa-medalje-evropiane"

Orana dhe Qerimi pësojnë humbje, mbeten pa medalje Evropiane

Sport

Gazeta Express

11/05/2024 11:19

Fortesa Orana dhe Vlera Qerimi kanë garuar sot për medaljet e bronzta në Kampionatin Evropian të karatesë, që po mbahet në Zarë të Kroacisë.

Karateistet tona ishin të pafat, pasi pësuan humbje, për të përfunduar në vendet e pesta.

Lexo Edhe:

Orana garoi në kategorinë mbi 68 kilogramë, ndërsa Qerimi në kategorinë deri në 68 kilogramë.

Sidoqoftë, vendi i pestë në Evropian, vlerësohet sukses për vajzat tona, të cilat dëshmuan se me pak fat kanë mundur të jenë në podium.

Drejtësinë në Evropian e ndau edhe gjyqtari ndërkombëtar nga Kosova, Astrit Nrecaj. /Gazeta Express/