Opozita shqiptare e Maqedonisë organizon udhëtime falas për diasporën shqiptare për të votuar - Gazeta Express
string(93) "opozita-shqiptare-e-maqedonise-organizon-udhetime-falas-per-diasporen-shqiptare-per-te-votuar"

Maqedoni

Gazeta Express

15/04/2024 15:52

Opozita shqiptare e Maqedonisë organizon udhëtime falas për diasporën shqiptare për të votuar

Maqedoni

Gazeta Express

15/04/2024 15:52

Përmes një statusi në Facebook, Dashmir Olomani, shef shtabi I VLEN në Austri, ka njoftuar mërgimtarët qê jetojnë në Austri se ka filluar regjistrimi I atyre që duan të udhëtojnë drejt Maqedonisë së Veriut për të votuar. Ky organizim i koalicionit VLEN do të jetë falas dhe do realizohet më datë 07.05.2024 ora 19:00.

“E nderuara mërgata shqiptare nga Maqedonia e Veriut që jetoni e punoni në Austri, nga Kumanova deri në Manastir. Nga sot zyrtarisht fillon edhe regjistrimi I gjitha atyre që do të udhëtojn drejt vendlindjes për të votuar dhe mbeshtetur kualicionin VLEN. Shtabi zgjedhor VLEN-në Austri ,në Koordinim me Shtabin qëndror organizon udhëtim falas me Autobus

Lexo Edhe:

Udhëtimi bëhet diten e martë në mbremje, pra më dat:07.05.2024, duke u nisur në ora 19:00,nga staticioni I Autobusave në Erdbergstraße 202, 1030 Wien.

Më posht ju sjellim numrat e telefonit të personave Operativ ku mund të kontaktoni për të rezervuar udhetimin tuaj.

Ditëve në vijim do t’ju informojm edhe për tre(3) pika tjera në Austri nga do ketë udhëtim falas po me Autobus.