AAK hyn me pankarta në Kuvend: “Voto Trustin” - Gazeta Express
string(46) "opozita-hyn-me-pankarta-ne-kuvend-voto-trustin"

Lajme

Gazeta Express

26/05/2022 11:01

AAK hyn me pankarta në Kuvend: “Voto Trustin”

Lajme

Gazeta Express

26/05/2022 11:01

Deputetët opozitarë të AAK-së në seancën e sotme plenare kanë shkuar me pankarta në duar me mbishkrimin “Voto Trustin”, një thirrje drejtuar deputetëve të pozitës.

Pankartat u vendosën në ulësen e kryeministrit Albin Kurti, i cili s’është në seancë meqë gjendet në Zvicër, si dhe në ulëset e ministrave të tjerë.

Lexo Edhe:

Trusti është kundërshtuar nga ministri i Financave Hekuran Murati, i cili madje ka kritikuar Qeverinë Hoti që ka lejuar tërheqjen e mjeteve nga Trusti.