Operacioni i SPAK/ Arrestohet Naim Stafuka, vëllai i tij i zhdukur që në 2015-ën - Gazeta Express
string(78) "operacioni-i-spak-arrestohet-naim-stafuka-vellai-i-tij-i-zhdukur-qe-ne-2015-en"

Shqiperi

Gazeta Express

18/05/2024 10:17

Operacioni i SPAK/ Arrestohet Naim Stafuka, vëllai i tij i zhdukur që në 2015-ën

Shqiperi

Gazeta Express

18/05/2024 10:17

Naim Stafuka është arrestuar mbrëmjen e djeshme me urdhër të SPAK.

Emri i tij është mes 43urdhërarrestve të firmosur nga GJKKO me kërkesë të SPAK.

Lexo Edhe:

Naim Stafuka nuk është një emër i panjohur për policinë. Ai është vëllai i Enver Stafukës, i cili u rrëmbye në shkurt të 2015 në Fushë-Krujë dhe që atëherë rezulton i zhdukur.

Në janar të 2022 banesës së Naim Stafukës në Fushë Krujë iu vu tritol. Lënda plasëse u vu në derën e shkalleve të një objekti tre katesh ku ka disa biznese por ne katin e 3 banon Naim Stafuka me familjen. Shpërthimi ndodhi pikërisht në vendin ku vite më parë u rrëmbye nga persona të maskuar i vëllai Enveri.

Prej orëve të para të mëngjesit të 17 majit 2024, SPAK ka ndërmarrë një megaoperacion për ekzekutimin e këtyre urdhërarresteve në disa qytete të vendit, si Shkodër, Lezhë, Durrës, Krujë, Vlorë e Tiranë, ndërsa pritet të dalë me një deklaratë zyrtare në përfundim të operacionit.