Opera e Kosovës mban koncertin ‘Kosova nën tinguj’ - Gazeta Express
string(49) "opera-e-kosoves-mbane-koncertin-kosova-nen-tinguj"

Arte

Gazeta Express

23/05/2024 14:39

Opera e Kosovës mban koncertin ‘Kosova nën tinguj’

Arte

Gazeta Express

23/05/2024 14:39

Sonte nga ora 20:00 në Amfiteatrin e Teatrit Kombëtar të Kosovës (Pallati i Rinisë dhe Sportit), mbahet koncerti ‘Kosova në tinguj’ nga Opera e Kosovës.

Në koncert marrinë pjesë soprano Adelina Paloja Besa Llugiqi Zana Abazi Ramadani nën dirigjimin e Edon Ramadani.

Lexo Edhe:

Në koncert do të prezantohen edhe klarinetisti Jon Rrecaj dhe në fyell dhe çifteli Gent Hoxha.