‘OpenBeat Balkan’ mban koncert në Prishtinë - Gazeta Express
string(41) "openbeat-balkan-mban-koncert-ne-prishtine"

Arte

Gazeta Express

27/03/2023 17:37

‘OpenBeat Balkan’ mban koncert në Prishtinë

Arte

Gazeta Express

27/03/2023 17:37

“OneBeat Balkans” po rikthehet në Prishtinë, të premten më 7 prill, më fillim nga ora 20:00 në Teatrin Kombëtar të Kosovës.

Bashkohuni në Teatrin Kombëtar të Prishtinës për një eksperiencë muzikore si asnjë tjetër, me 11 muzikantë të angazhuar shoqërorë nga Serbia, Kroacia, Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe SHBA. Këta artistë të talentuar u bashkuan për të krijuar tinguj të rinj unikë që do të interpretohen para një publiku live për herë të parë.

Lexo Edhe:

Si një kënaqësi e veçantë, OneBeat Balkans do t’i bashkohen Maestro Visar Kuçi dhe kori lokal Kori Okarina.

Koncerti i OneBeat Balkans në Prishtinë hap turneun me ndalesën e mëposhtme një koncert në Novi Sad.

OneBeat Balkans është një iniciativë e Departamentit të Shtetit të SHBA-së, prodhuar nga Balkan Art Zone, me mbështetje shtesë nga Found Sound Nation, Ambasada e SHBA-së në Prishtinë dhe Ambasada e SHBA-së në Beograd.

/Express/