Numri personave të shtrirë me Covid në spitalet e Kosovës - Gazeta Express
string(57) "numri-personave-te-shtrire-me-covid-ne-spitalet-e-kosoves"

Lajme

Gazeta Express

09/08/2022 10:19

Numri personave të shtrirë me Covid në spitalet e Kosovës

Lajme

Gazeta Express

09/08/2022 10:19

Në Shërbimin Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës po trajtohen 75 pacientë me Covid-19.

Raporti i datës 9 gusht 2022, sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Lexo Edhe:

“Klinika Infektive, 25 pacientë + 2 në Mjekim Intensiv me oksigjeno-terapi

Klinika e Pediatrisë, 6 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 5 pacientë

Klinika e Neonatologjisë, 2 foshnje

Mjekim Intensiv Qendror, 1 rast

Spitali i Gjakovës, 15 pacientë

Spitali i Prizrenit, 5 pacientë

Spitali i Pejës, 5 pacientë

Spitali i Gjilanit, 3 pacientë

Spitali i Mitrovicës, 1 pacient”, thuhet në njoftim.