Numri i të shëruarve nga koronavirusi në Kosovë arrin në 10 - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

02/04/2020 7:54

Numri i të shëruarve nga koronavirusi në Kosovë arrin në 10

Lajme

Gazeta Express

02/04/2020 7:54

Kosova si edhe shumë vende të tjera të botës, po vazhdon të përballet me situatën e krijuar nga COVID-19.

Tani për tani numri i të infektuarve me këtë virus ka shkuar në 125, ku 13 prej raste të fundit u konfirmuan mbrëmë.

Rastet e fundit pozitive ishin rast kontakti, 11 prej tyre të me vendbanim në Topanicë, një me vendbanim në Prishtinë dhe 1 me vendbanim në Gjakovë, raporton Indeksonline.

Por Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka dhënë edhe një lajm të mirë, ku numri i përgjithshëm i të shëruarve nga ky virus ka shkuar në 10.

Katër pacientët e fundit që janë shëruar nga COVID-19 janë: Dy nga Gjilani, një paciente nga Suhareka dhe një pacient nga komuna e Shtimes.