Nuk ndalet Ajeti, përsëri gol në Skoci - Gazeta Express

Futboll

Gazeta Express

19/09/2020 23:27

Nuk ndalet Ajeti, përsëri gol në Skoci

Futboll

Gazeta Express

19/09/2020 23:27

Albian Ajeti ka vazhduar me formën e mirë në kampionatin skocez.

Ai ka shënuar golin e tretë për Celticun që doli të jetë edhe goli i fitores se Celtic kundër Livingstone sonte.

Sulmuesi kosovar, që mbron ngjyrat e Kombëtares së Zvicrës ka shënuar golin e katër nga pesë paraqitje për klubin skocez.

Përpos katër golave, Ajeti ka bërë edhe një asistim në ligën kryesor të Skocisë dhe i prin tabelës me Celticun. /GazetaExpress/