Nuk ka qetësi, lëkundje të tjera tërmeti shënohen në veri të vendit - Gazeta Express
string(66) "nuk-ka-qetesi-lekundje-te-tjera-termeti-shenohen-ne-veri-te-vendit"

Nuk ka qetësi, lëkundje të tjera tërmeti shënohen në veri të vendit

Shqiperi

Gazeta Express

15/01/2022 14:25

Një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë në veri të vendit pas asaj me magnitudë 4.8 të shkallës Rihter që goditi Pukën.

Instituti i Gjeoshkencës bën me dije se lëkundja ndodhi pak pas mesditës së sotme dhe pati një magnitudë 3.4 të shkallës Rihter.

Lexo Edhe:

Tërmeti pati një thellësi 14 kilometra, ndërsa nuk janë njoftuar dëme materiale.

Një natë më parë, zona u trondit nga një tërmet me magnitudë 4.8 të shkallës Rihter dhe sizmiologët i tremben riaktivizimit të tërmeteve në këtë territor të vendit, i cili deri më tani ka qenë i qetë.