Nuk e lë Fernandesin, Cristiano dështon keq - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

09/06/2021 22:08

Nuk e lë Fernandesin, Cristiano dështon keq

Sport

Gazeta Express

09/06/2021 22:08

Portugalia është duke e mposhtur 2-0 në miqësore Izraelin.

Bruno Fernandes dhe Cristiano Ronaldo i kanë realizuar golat në fund të pjesës së parë.

Por, para se Portugalia të gjejë dy gola të shpejtë, Ronaldo tentoi të gjejë epërsinë me një goditje dënimi.

Aty u gjend edhe Bruno, por CR7 si gjithmonë nuk e lë askënd dhe rezultati ishte katastrofal, natyrisht edhe vet e kuptoi se sa keq goditi.

Ronaldo dikur ishte mjeshtër nga goditjet e dënimit, por në tri vitet e fundit ato janë kthyer në ankth për 36-vjecarin. /Gazeta Express/