Nuk duhet të mbani asnjëherë shishe me ujë në makinë gjatë verës, kjo është arsyeja - Gazeta Express
string(82) "nuk-duhet-te-mbani-asnjehere-shishe-me-uje-ne-makine-gjate-veres-kjo-eshte-arsyeja"

Shneta

Gazeta Express

01/07/2022 8:22

Nuk duhet të mbani asnjëherë shishe me ujë në makinë gjatë verës, kjo është arsyeja

Shneta

Gazeta Express

01/07/2022 8:22

Tani në ditët e verës, të gjithë ju që keni makinë, mbani një shishe ujë, për t’u hidratuar. Nëse e keni bërë deri tani, mos e bëni më, nëse shishja e ujit është plastike.

Ajo që ju duhet të dini është se shishet plastike kanë kimikate. Duke u ekspozuar në diell, ata i çlirojnë. Më pas, kimikatet e çliruara do futen në ujin që ju do pini. Mikroorganizmat do sjellin probleme në shëndetin tuaj.

Lexo Edhe:

Për këtë arsye sugjerohet që uji të mos mbahet asnjëherë në makinë dhe të mos ekspozohet në diell./abcnews.al