Nora Gjakova: Kjo medalje është për juve - Gazeta Express

Sporte tjera

Gazeta Express

02/08/2021 22:14

Nora Gjakova: Kjo medalje është për juve

Sporte tjera

Gazeta Express

02/08/2021 22:14

Në sheshin “Zahir Pajaziti” para mijëra qytetarëve u pritën dy kampionet olimpike, Distria Krasniqi dhe Nora Gjakova, bashkë me trajnerin e tyre, Driton Kukën.

Para popullit kosovar, Nora Gjakova tha se kjo medalje e artë olimpike është për popullin kosovar.

Lexo Edhe:

“Faleminderit krejt popullit të Kosovës që jeni kaq të mrekullushëm. Nuk besoj që ndonjë kampion olimpik tjetër është prit kaq ngrohtë. Ja ku jam këtu para popullit shqiptar me medalje olimpike. Kjo është për juve” – u shpreh Nora duke treguar me gisht kah medalje e artë që e fitoi me meritë të madhe. /Gazeta Express/