Nora Gjakova kalon në gjysmëfinale të Grand Slamit në Baku - Gazeta Express
string(58) "nora-gjakova-kalon-ne-gjysmefinale-te-grand-slamit-ne-baku"

Nora Gjakova kalon në gjysmëfinale të Grand Slamit në Baku

Sport

Gazeta Express

22/09/2023 11:25

Nora Gjakova është kualifikuar për në gjysmëfinale të Grand Slamit, që po mbahet në Baku të Azerbajxhanit.

Xhudistja kosovare fitoi me Ippon në çerekfinale ndaj francezes, Priscilla Gneto.

Lexo Edhe:

Gjakova paraprakisht i fitoi me Ippon edhe dy përballjet tjera; ndaj polakes, Arleta Podolak, dhe gjermanes Seija Ballhaus.

31-vjeçarja garon në kategorinë deri në 57 kilogramë. /Gazeta Express/