Njihuni me superveturat e braktisura në Dubai, në një nga “varrezat” më të mëdha në botë - Gazeta Express

AutoTech

Gazeta Express

11/06/2020 9:06

Njihuni me superveturat e braktisura në Dubai, në një nga “varrezat” më të mëdha në botë

AutoTech

Gazeta Express

11/06/2020 9:06

Mijëra vetura të zakonshme, por edhe shtrenjta, disa prej të cilave mbijetuan nga një aksident traumatik, janë vendosur në atë “vend ekzekutimi”, në mënyrë që riparimi i tyre të mos jetë më një mundësi.

Të paktën jo për pronarët e mëparshëm që morën vendimin për t’i lënë ato dhe jo për t’i “rigjallëruar”.

Çfarë është ngushëlluese është fakti se herët a vonë, shumica e tyre do të shiten në ankand, transmeton Tch.

Përveç një Rolls-Royce, aty ju gjithashtu mund të shihni të tjera shtrenjta të dëmtuara si: Bentley Bentayga, Porsche Cayenne dhe Tesla Model X, makina sportive: Jaguar F-Type, Mercedes-AMG G63 dhe AMG GT, si dhe supervetura të tillë si Lamborghini Huracan dhe Ferrari 612 Scaglietti.

Abandoned Supercars in Dubai!

I heard about a scrap yard in Dubai where abandoned or crashed supercars are to be found – take a look at this! Special thanks to: Rohan – https://www.youtub…