Njihuni me të ardhmen e repit shqiptar - Gazeta Express
string(38) "njihuni-me-te-ardhmen-e-repit-shqiptar"

Muzike

Gazeta Express

28/12/2021 18:59

Njihuni me të ardhmen e repit shqiptar

Muzike

Gazeta Express

28/12/2021 18:59

Ky fundvit pritet të përfundojë me një befasi të këndshme

Reperi i ri dhe shumë i talentuar Don Destani pritet t’i shtohet skenës së re të muzikës shqip.

Lexo Edhe:

I njohur për stilin e tij ndryshe, ai pritet që këto ditë ta sjell këngën e tij më të re me titullin “Angelina”.

Por, reperi pritet që të jetë njëri prej emrave kryesor në muzikën shqip, për shkak edhe të një jetë interesante që ka bërë gjatë kësaj periudhe.

Duket jetuar në luksin e Dubait dhe ritmin e punës së Dusseldorfit në Gjermani, ai pritet që këto përvoja t’i tregojë edhe në këngë.

Kjo do ta bën atë njërin prej reperëve që do të këtë të ardhme të ndritur.

Për Gazeta Express, burime kanë thënë që në vitin 2022 Don Destani pritet që të sjellë disa këngë e projekte të reja, madje edhe bashkëpunime me artistë të njohur ndërkombëtarë.

Pa dyshim, ai pritet që të jetë ardhmëria e skenës së repit, jo vetëm shqiptar por edhe europian. /GazetaExpress/