Njihuni me bukuroshin e ri të Elon Musk - Gazeta Express
string(39) "njihuni-me-bukuroshin-e-ri-te-elon-musk"

AutoTech

Gazeta Express

29/09/2022 22:05

Njihuni me bukuroshin e ri të Elon Musk

AutoTech

Gazeta Express

29/09/2022 22:05

Shefi i Teslas, Elon Musk, njoftoi se makina Cybertruck, do të jetë rezistuese ndaj ujit dhe do të ketë kapacitetin të shërbejë si barkë.

Ai shkroi në Twitter të enjten se kjo makinë do të mund të përdoret në lumenj, liqe dhe nëpër detet që s’janë shumë të trazuar.

Lexo Edhe:

“Cybertruck do të jetë rezistues ndaj ujit dhe mjaftueshëm e përdorshme si barkë. Kështu që mund të kalojë lumenj, liqe dhe dete që nuk janë shumë të trazuar”.

Kamioni i Teslas, që pritet të lansohet së shpejti, u tha se do të ketë kosto të ulët dhe një mori veçorish.