Një tërmet i fortë goditi Rusinë - Gazeta Express
string(32) "nje-termet-i-forte-goditi-rusine"

Një tërmet i fortë goditi Rusinë

Lajme

Gazeta Express

08/12/2022 8:33

Një tërmet me magnitudë 5.5 ballë të shkallës Rihter goditi rajonin e Kaukazit të Rusisë, raporton EMSC.

Epiqendra u regjistrua në republikën ruse të Dagestanit.

Lexo Edhe:

Tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 10 kilometrash, ndërsa ende nuk dihen informacione për dëme dhe të lënduar.