Një prej punonjësve pozitiv me Covid-19, mbyllet kopshti “4 Stinët” në Tiranë - Gazeta Express

Gazeta Express

10/07/2020 9:15

Një prej punonjësve pozitiv me Covid-19, mbyllet kopshti “4 Stinët” në Tiranë

Gazeta Express

10/07/2020 9:15

Një kopsht publik në zonën e Pallatit me Shigjeta në Tiranë është mbyllur ditën e djeshme pasi një prej punonjësve ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Kopshti “Katër Stinët” është mbyllur pas daljes së rezultatit të punonjësit të saj.

Lidhur me këtë fakt ka reaguar edhe kopshti privat me të njëjtin emër në kryeqytet i cili sqaron qytetarët, në rast keqkuptimi për shkak të emrit të njëjtë.

“Ne rast se keni lexuar nje lajm neper disa media online ne lidhje me Kopshtin 4 Stinet, ju informoj sa me poshte:

Lajmi eshte i rreme. Lajmi i sakte i referohet Kopshtit SHTETEROR mbas pallatit me shigjeta ku ka rezultuar nje person prej stafit me Covid19.

Fatkeqesisht ky kopesht shteteror i eshte vene emri “4 Stinet” 5 vite me pare, ndersa ne operojme si kopesht privat me emrin “4 Stinet”, prej 20 vitesh.

Shpresoj t’ju kem sqaruar per kete situate te pakendshme dhe skandaloze per disinformimin e qytetareve”, thuhet në njoftim.

Ky është kopshti i parë në Tiranë i raportuar në mbyllur prej Covid-19. Më herët në kryeqytet janë mbyllur edhe dy çerdhe fëmijësh në zonën e ish-Bllokut dhe në Laprakë duke qenë se dy punonjës kanë rezultuar pozitivë me koronavirus./