Një parashikuese pretendon se ka komunikuar me shpirtin e Mbretëreshës, pak ditë pasi ajo vdiq - Gazeta Express
string(93) "nje-parashikuese-pretendon-se-ka-komunikuar-me-shpirtin-e-mbretereshes-pak-dite-pasi-ajo-vdiq"

Një parashikuese pretendon se ka komunikuar me shpirtin e Mbretëreshës, pak ditë pasi ajo vdiq

Fun

Gazeta Express

22/09/2022 9:54

Princi Harry mund të përfundojë duke marrë kurorën dhe të kurorëzohet Mbret brenda tetë viteve, sipas pretendimeve të një parashikueseje.

Jasmine Rose Anderson pretendon se ajo ishte në gjendje të kanalizonte shpirtin e mbretëreshës së ndjerë Elizabeth pasi ajo vdiq më 8 shtator për ta konfirmuar këtë.

Lexo Edhe:

Dhe pretendon se rrethanat e jashtëzakonshme do ta vendosin Harry-n në fron deri në vitin 2030 pas një tjetër krize të madhe financiare.

Image

Siç qëndron, Mbretëresha nuk ka asnjë rezervë për marrjen e fronit nga Charles, tha Jasmine. Rose tha: “Ajo ndjen se është më e sigurta në duart e tij, por e di se në fund do të bëhet e William”.

“Ajo do të donte të shihte Charles të mbretëronte për të paktën 15 vitet e ardhshme. Fatkeqësisht, unë nuk e shoh këtë rast. Unë shoh numrat tre dhe pesë të lidhur me këtë. Mund të jetë vetëm tre javë. Mund të nënkuptojë muajin e tretë ose 3 deri në pesë vjet.

Koha është një koncept i krijuar nga njeriu, kështu që është e vështirë të shihet saktësisht se kur do të jetë kjo, sepse tani po shoh disa afate kohore të hapura për këtë dhe kjo varet nga veprimet e ardhshme që do të ndërmerren”- u shpreh ajo.

Image

Në mënyrë të pabesueshme, Jasmine e sheh Dukën e Sussex-it që përfundimisht të bëhet mbret, pavarësisht se është i pesti në radhën e fronit pas krizës ekonomike – të cilën Banka Botërore e ka parashikuar për vitin 2023 me një Ajo vazhdoi: “Kurora mund të jetë edhe e Harryt brenda tetë viteve të ardhshme. Shikoni këtë lojë sepse do të ketë ndryshime të mëdha në Mbretërinë e Bashkuar dhe si shoqëri në tërësi, duke përfshirë një përplasje financiare deri në fund të vitit.”

Jasemine shprehu gjithashtu se si princesha Diana me sa duket ka ‘kontaktuar’ Mbretëreshën që prej vdekjes së saj.

Kur u pyet nëse rrugët e tyre do të kryqëzohen në botën e përtejme, Jasmine tha: “Unë i shoh ata dhe Dianën që i afrohen me një përqafim të ngrohtë. Ata kanë shumë për të folur.”

Muajin e kaluar, rreth përvjetorit të vdekjes së Dianës, Jasmina është pyetur se si ndihej Diana ndaj Mbretëreshës.

Ajo shpjegoi se si ajo besonte se dyshja kishin një “marrëdhënie shumë të tensionuar”.

Image

Jasmine tha: “Kjo ishte një marrëdhënie shumë e tensionuar për Dianën kur ajo ishte gjallë. Ka shumë ndjenja konfliktuale. Ndjej se kur ajo fillimisht ndërroi jetë kishte ndjenja zemërimi dhe trishtimi gjithashtu një ndjenjë tradhtie.

Kam kuptuar se Diana kishte shpresuar për një marrëdhënie pozitive dhe të dashur të tipit nënë-bijë me Mbretëreshën, por nga emocionet, që ndjeva rreth saj nuk ishte e mundur.”