Një koncert i paharrueshëm i Filharmonisë së Kosovës - Gazeta Express
string(52) "nje-koncert-i-paharrueshem-i-filharmonise-se-kosoves"

Një koncert i paharrueshëm i Filharmonisë së Kosovës

Arte

Gazeta Express

31/05/2023 13:25

Mbrëmë u mbajt koncerti i fundit për këtë muaj nga orkestra e Fiharmonisë së Kosovës nen dirigjimin e Robert Guy.

Koncerti i mbrëmshëm i Filharmonisë së Kosovës në bashkëpunim me ChopinPianoFEST, ishte një triumf absolut, falë talentit të jashtëzakonshëm të maestros Peter Donohoe, dirigjentit Robert Guy, dhe muzikantëve të shquar të orkestrës sonë. Emocionet ishin të dukshme teksa ata dolën së bashku në skenë për herë të parë.

Lexo Edhe:

Performanca e Koncertit nr. 3 të Rachmaninoff ishte një kryevepër e vërtetë, duke rrëmbyer zemrat e të gjithë atyre që ishin të pranishëm.