Një ditë pas Ditës së Flamurit, Drake sjell këngë ku ka të veshur xhaketë kuq e zi - Gazeta Express
string(81) "nje-dite-pas-dites-se-flamurit-drake-sjell-kenge-ku-ka-te-veshur-xhakete-kuq-e-zi"

Një ditë pas Ditës së Flamurit, Drake sjell këngë ku ka të veshur xhaketë kuq e zi

Muzike

Gazeta Express

29/11/2023 19:36

Reperi dhe soul artisti Drake ka dhënë premier këngën e tij më të re ku gjatë gjithë videoklipit mban të veshur flamurin e Kuq e Zi.

Kënga është lansuar para një ore në të gjitha platformat muzikore, përfshirë edhe atë YouTube dhe është vjen nga albumi i tij i fundit “For All The Dogs”, i cili ka korrur suksese të mëdha.

Lexo Edhe:

“Polar Opposites” quhet  kjo këngë dhe në një verse të tij përpos që është me flamurin Kombëtar me Shqiponjën dykrenare, ai përmend edhe Kryeqytetin e Kosovës, Prishtinën.

“Nuk e di se si i bëjnë gjërat në Prishtinë, veç e di që tensioni po rritet”, thotë Drake në këngën e tij. /GazetaExpress/