Një 53 vjeçar nga Peja vdes si pasojë e komplikimeve nga koronavirusi - Gazeta Express
string(77) "nje-53-vjecar-nga-peja-nderron-jete-si-pasoje-e-komplikimeve-nga-koronavirusi"

Një 53 vjeçar nga Peja vdes si pasojë e komplikimeve nga koronavirusi

Gazeta Express

27/04/2020 17:02

Një 53’vjecar nga Komuna e Pejës ka ndërruar jetë si pasojë e komplikimeve pas infektimit me koronavirus, raporton Gazeta Express.

Nga Klinika Infektive kanë bërë të ditur se i njëjti është hospitalizuar një ditë më parë si i dyshuar me COVID 19.

Lexo Edhe:

“Klinika Infektive njofton se sot më 27/04/ 2020 në këtë klinikë, ka vdekur pacienti Xh.I. (1967) nga komuna e Pejës. Pacienti është hospitalizuar në Klinikën Infektive një ditë më parë, me datën 26/04/2020, në orët e pasditës, si i dyshuar për COVID-19. Të njëjtit i është marrë strisho nazofaringeale për COVID-19 dhe pas analizës për SARS-COV-2, që e ka bërë IKSHPK, i njëjti ka rezultuar se ka qenë me sëmundjen Covid-19, krahas sëmundjeve të tjera shoqëruese”, shkruhet në njoftim./Express/