Nis qarkullimi i kamionëve me mallra në Jarinje, QKMK: Pala serbe na njoftoi se e rregulluan problemin - Gazeta Express
string(100) "nis-qarkullimi-i-kamioneve-me-mallra-ne-jarinje-qkmk-pala-serbe-na-njoftoi-se-e-rregulluan-problemin"

Nis qarkullimi i kamionëve me mallra në Jarinje, QKMK: Pala serbe na njoftoi se e rregulluan problemin

Lajme

Gazeta Express

20/02/2024 22:05

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar informon qytetarët se ka filluar qarkullimi i kamionëve me mallra në hyrje dhe në dalje në Jarinje. Pala serbe ka njoftuar se është zgjidhur problemi me sistemin doganor që kanë pasur.

“Më datë, 20.02.2024 në ora 21:35, nga pala serbe jemi njoftuar se në PKK Jarinje është rregulluar problemi që kanë pasur me sistemin doganor dhe se tani ka filluar qarkullimi i kamionëve me mallra si në hyrje ashtu edhe në dalje të RKS-së”, thuhet në njoftim, transmeton Express.

Lexo Edhe:

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar gjatë ditës njoftoi se në Jarinjë kamionët me mallra ishin bllokuar dhe qarkullimi ishte ndalur.

“Ju njoftojmë se sot më datë, 20.02.2024 nga ora 16:15, nga pala serbe jemi njoftuar se sistemi i Doganës se palës serbe nuk është duke funksionuar, andaj nuk janë duke qarkulluar kamionët me mallra si në hyrje dhe në dalje të PKK Jarinje”, thuhej në njoftimin e parë të QKMK-së.