Nik Xhelilaj do të luajë në serialin e njohur turk, i preferuari i shqiptarëve - Gazeta Express
string(79) "nik-xhelilaj-do-te-luaje-ne-serialin-e-njohur-turk-i-preferuari-i-shqiptareve-2"

Rozë

Gazeta Express

13/09/2023 12:15

Nik Xhelilaj do të luajë në serialin e njohur turk, i preferuari i shqiptarëve

Rozë

Gazeta Express

13/09/2023 12:15

Aktori i suksesshëm Nik Xhelilaj, do të marrë pjesë sërish në një serialin e suksesshëm turk.

Njoftimin e ka dhënë televizioni “Birsen Altuntas”, teksa bashkangjitur një fotoje të Xhelilajt shkruan se ai do të jetë protagonisti në sezonin e dytë të “Emanet”, serialit që ishte i përditshëm në sezonin e parë, por tashmë është kthyer në një shfaqje televizive që do të transmetohet dy herë në javë, Prime Time.

Lexo Edhe:

Ky është një nga projektet më të rëndësishme të televizionit turk.

Në njoftim shkruhet se aktori simpatik ka rënë dakord për këtë aventurë të re në këtë projekt dhe do të luajë rolin Poyraz, i cili edhe në serial do të ketë origjinë shqiptare, teksa për Xhelilajn bëhet fjalë për një rikthim në ekranin turk.