Ngjarjet e ditës së sotme në Dokufest - Gazeta Express
string(37) "ngjarjet-e-dites-se-sotme-ne-dokufest"

Ngjarjet e ditës së sotme në Dokufest

Arte

Gazeta Express

08/08/2022 13:32

Sot shënohet dita e katërt e festivalit ‘Dokufest’, në mesin e shumë ngjarjeve që e përcollën festivalin prej ditës së parë pritën të mbahen edhe shumë e shumë ngjarje tjera deri në ditën e fundit, më 13 korrik.

Ngjarjet më interesante janë ekspozitat, filmat, debatet etj.

Lexo Edhe:

‘Delikado’, nën Green Dox, do të shfaqet në ‘Lumbardhi Indoor’ në orën 14:00. Në orën 17:00, nën programin DokuTalk, folësit: Dimiter Gantçev, Erkin Yilmaz, Ioannis Kikkis, Irina Lucan Arjoca dhe Sophie Valais do të trajtojnë diskutimin rreth “Hyrje në ekonominë e industrive të bazuara në të drejtat e autorit” në Shani Efendi.

This Stolen Country of Mine’, pjesë e Truth Dox, do të shfaqet në Cinemarine 1 në orën 18:00.

Në kuadër të programit ‘Double Burdens: Exposures & Expressions’, Mona Lisa Without A Smile’do të shfaqet në DokuKino në orën 20:00.

Hercules & Love Affair do t’i vërë flakën skenës Lumbardhi Bahçe në orën 20:00.

/Gazeta Express