Nga më erotikja te më indiferentja në shtrat, zbuloni renditen e shenjës suaj të horoskopit - Gazeta Express
string(90) "nga-me-erotikja-te-me-indiferentja-ne-shtrat-zbuloni-renditen-e-shenjes-suaj-te-horoskopit"

Shqiperi

Gazeta Express

22/07/2023 22:27

Nga më erotikja te më indiferentja në shtrat, zbuloni renditen e shenjës suaj të horoskopit

Shqiperi

Gazeta Express

22/07/2023 22:27

Nëse nuk mund ta kuptoni se çfarë është ajo që ju magjeps tek ai, pyesni se kur ka lindur. Ndoshta është shenja e tij e zodiakut, sepse të paktën sipas Dossé-Via Trenou-Wells, astrologe dhe krijuese e platformës knowthezodiac.com, seksualiteti ynë ka të bëjë (gjithashtu) me datën e lindjes.

Pra, ky është profili seksual i çdo anëtari të zodiakut siç thonë yjet.

Lexo Edhe:

1. Akrepi : I njohur ndryshe edhe si shenja e dashurisë, janë organet gjenitale që kanë mbizotërimin, por kjo nuk do të thotë se nuk është selektiv në kontaktet seksuale, siç shpjegon astrologu. Përkundrazi: Ai ka kritere shumë strikte ” dhe duhet të jeni në gjendje të përballoni dashurinë dhe intensitetin e tij emocional që ai të vendosë se ia vlen të merret me ju “.

2. Dashi : I drejtuar nga Marsi, planeti i veprimit, shpesh mendon për seksin. Libidoja e tij është mjaft e lartë, sepse është një “ shenjë pasionante, e përcaktuar nga veprimi ”, siç thekson astrologu. “ Për Dashin, seksi është po aq i natyrshëm sa frymëmarrja, dhe seksi me një Dash është kaq i paharrueshëm, i nxehtë dhe i egër, sa të lë të duash më shumë ”.

3. Demi : Kjo shenjë e do pasionin dhe butësinë. I drejtuar nga Venusi, planeti i dashurisë, Demi e do sensualitetin dhe romancën. ” Dëshira e tij seksuale kalon nëpër tranzicione ekstreme – nëse ai dëshiron seks gjatë gjithë natës apo thjesht përqafim .”

4. Peshqit : Ëndërrimtari i zodiakut kërkon eksperienca romantike që e ndihmojnë të shpëtojë qoftë edhe për pak nga realiteti. “ Nëse ai ndihet i sigurt me ju, do të bëheni një në shtrat dhe do të arrini kulmin ”, thotë astrologu. Në fakt, seksi me një Peshq mund të jetë një surprizë e këndshme, pasi pamja e tij e pafajshme nuk ju predispozon për ta dashuruar pasionin.

5. Luani : I pëlqen të ketë vëmendjen tek ai dhe dhoma e gjumit nuk bën përjashtim. “ Kur partnerja e tij di të joshë një Luan, libidoja e tij erotike do t’i ngrihet ”, komenton astrologu. Në fakt, për të konfirmuar epërsinë e tij seksuale, ai do të bëjë gjithçka për t’ju kënaqur.

6. Gaforrja : Sfida kryesore është fitimi i besimit të një Gaforre. Pasi ta arrini këtë, do të shijoni dëshirën e tij të fortë seksuale, e cila lidhet drejtpërdrejt me sigurinë që shfrytëzon partneri i tij.

7. Bricjapi : Ai mund të ketë një reputacion si punëtor, por zellësia e tij shtrihet deri në shtrat, ku ai ” e mban energjinë e tij të lartë për më gjatë se shumica e shenjave .”

8. Shigjetari : I pasionuar dhe i dashuruar pas flirtit, shpesh nuk ngurron të nisë një eksperiencë dashurie vetëm për t’ia kaluar mirë. Problemi me Shigjetarin? ” Ai mërzitet lehtë, kështu që mund të humbasë interesin shpejt .” Megjithatë, kjo mund të rregullohet nëse e rinovoni shpesh jetën tuaj të dashurisë me të me lodra të reja dhe truke seksi.

9. Binjakët : Të sunduar nga Mërkuri, planeti i komunikimit, Binjakët ndajnë me partnerin se çfarë u ngjall dëshirën dashurore dhe çfarë i largon në shtrat. “ Libidoja e Binjakëve ka kalime të ndryshme, por kur është në kulmin e saj, bëhet e papërmbajtur ”, përfundon astrologu.

10. Virgjëresha : Nuk është se nuk i intereson seksi, por shpesh është në botën e tij, i humbur në punët e veta. ” Kjo nuk e lejon atë të jetë vazhdimisht “i pranishëm” në marrëdhëniet seksuale, ” shpjegon astrologu dhe shton: ” Ndonjëherë ai vendos edhe seks në autopilot, me rezultate zhgënjyese .” Por kur të bëhet prioriteti i tij, ai do të shfaqë anën e tij “të egër” – po, ka edhe atë.

11. Peshorja : Ai është më shumë tip romantik sesa seksual. “ Ai është i mirë në shtrat, por kryesisht kërkon ekuilibër pavarësisht emocioneve ekstreme. Prandaj, dëshira e tij e dashurisë është më e sheshtë se në shenjat e tjera .’ Libidoja e tij nuk mungon, por as nuk arrin në qiell gjatë gjithë kohës.

12. Ujori: Ai është aq i humbur në mendimet e tij sa seksi nuk është gjithmonë prioriteti i tij – prandaj ai është në vendin e fundit në zodiak. “ Ai bën dashuri fillimisht me mendjen e tij, kështu që edhe kur dëshira e tij dashurore është në kulmin e saj, seksi nuk është gjëja e parë ku ai fokusohet në një marrëdhënie ”. Megjithatë, ai mund të nxehet nga një bisedë interesante – kështu që mbani në mend këtë këshillë nëse jeni duke u takuar me një Ujor dhe ai mund t’ju befasojë këndshëm.