Nga e hëna borë, reshje shiu gjatë vikendit - Gazeta Express
string(42) "nga-e-hena-bore-reshje-shiu-gjate-vikendit"

Lajme

Gazeta Express

09/12/2022 6:56

Nga e hëna borë, reshje shiu gjatë vikendit

Lajme

Gazeta Express

09/12/2022 6:56

Prishtina Weather ka njoftuar se sot dhe gjatë fundjavës pritet të ketë të reshura shiu. Nga e hëna, ka mundësi edhe për reshje bore, derisa temperaturat zbesin në 2-3 gradë Celcius, raporton Express.

“Mot kryesisht me vransira ditën e premte, me mundësi për të reshura shiu, orëve të paraditës, më të shumta në perëndim të vendit.  Temperaturat luhaten ndërmjet 6C deri 12C, lokalisht edhe deri në 15C.

Lexo Edhe:

Në fundjavë vransira dhe të reshura shiu, sidomos orëve të mbrëmjes së ditës së shtunë dhe mëngjesin e së dieles.  Temperaturat deri në 14C e 15C.  Nga e hëna mbeten ende parashikimet që japin mundësi për të reshura bore, e temperaturat të zbresin edhe deri në 2C e 3C, maksimalet, e minimalet edhe në -2C”, thuhet në njoftimin e Prishtina Weather.