Neymar ia dedikon golin Kobe Bryantit - Gazeta Express

Sport

Gazeta Express

26/01/2020 23:18

Neymar ia dedikon golin Kobe Bryantit

Sport

Gazeta Express

26/01/2020 23:18

Neymar Jr ia ka dedikuar golin e dytë kundër Lille Kobe Bryantit.

Pas golit në Ligue 1, braziliani u drejtua nga kamerat dhe bëri numrin 24.

Një aksident fatal me helikopterin e tij privat, i ka marrë jetën në mënyrë tragjike në moshën 41-vjeçare ish basketbollistit legjendar amerikan, Kobe Bryant.

Ky i fundit ishte duke udhëtuar bashkë me disa miq të tij, kur helikopteri u rrëzua rreth 40 milje në veri-perëndim të Los Angelesit, ndërsa autoritetet vendase konfirmuan se në bord ishin 5 persona, asnjëri prej të cilëve nuk ia doli të mbijetojë.

Bryant vdiq në atë aksident bashkë me vajzën, Giannan dhe tre persona tjerë. /Gazeta Express/