PSG-ja me Neymar, Mbappe dhe Di Maria në sulm kundër Dortmundit - Gazeta Express

PSG-ja me Neymar, Mbappe dhe Di Maria në sulm kundër Dortmundit

Sport

Gazeta Express

18/02/2020 20:00

Borussia Dortmundi përballet me Paris Saint-Germainin sonte në njërin prej dueleve më të pritura në 1/8 e finales në Ligën e Kampionëve.

Dortmundi e pret PSG-në në Signal Iduna Park, për duelin e parë të 1/8 së finales me tyre, i cili nis në orën 21:00, raporton Gazeta Express.

Për klubin gjerman për herë të parë në Champions luan sensacioni i këtij sezoni në këtë garë, Erling Haaland, i cili iu bashkua Dortmundit në janar nga Salzburgu.

Ndërkohë, PSG-ja është plotësisht e armatosur me yjet si Neymar dhe Kylian Mbappe në sulm. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:DortmundPSG: