Nexhat Sahiti i përfundon garat në LM “Oran 2022” - Gazeta Express
string(47) "nexhat-sahiti-i-perfundon-garat-ne-lm-oran-2022"

Sport

Gazeta Express

01/07/2022 17:43

Nexhat Sahiti i përfundon garat në LM “Oran 2022”

Sport

Gazeta Express

01/07/2022 17:43

Nexhat Sahiti ka përfunduar garën e shenjëtarisë sportive, disiplina 10 metra pistoletë ajrore në Lojërat Mesdhetare “Oran 2022”.

Garuesi kosovar mblodhi 564 pikë, të cilat e renditën në vendin e 12-të prej 19 garuesve, përcjell Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Me pak fat, Sahiti ka mundur të hyjë në finale, ku u kualifikuan tetë garues.

Komiteti Olimpik i Kosovës bëri të ditur se garën nga afër e përcollën nënpresidenti i KOK-ut, Gazmend Maxhuni, dhe anëtari i Bordit Ekzekutiv, Avni Nuha.