Newcastle e do Hernandezin - Gazeta Express

Gazeta Express

23/05/2020 8:13

Newcastle e do Hernandezin

Gazeta Express

23/05/2020 8:13

Newcastle është duke monituruar Hernandezin.

Sipas BILD, Newcastle është duke konsideruar trasnferimin e mbrojtësit të majtë të Bayern Munich, Lucas Hernandez.

34 vjecari arriti në Gjermani nga Atletico Madrid verën e kaluar për 80 milionë euro, por lëndimet e kanë lënë prapa, ka startuar vetëm në nëntë ndeshje prej 38 sa kanë qenë zyrtare.

Klubi është afër që të bëhet me pronar miliarderë dhe investimet nuk do të mungojnë, andaj edhe Hernandez është në listë për të forcuar skuadrën. /Gazeta Express/