New York Times publikon videon ku aeroplani ukrainas goditet me raketa nga Irani - Gazeta Express

Lajme

Gazeta Express

14/01/2020 22:47

New York Times publikon videon ku aeroplani ukrainas goditet me raketa nga Irani

Lajme

Gazeta Express

14/01/2020 22:47

Gazeta New York Times ka publikuar pamjet autentike ku aeroplani ukrainas rrëzohet me raketa nga forcat iraniane.

Kjo video tregon që ushtria iraniane lansoi dy raketa drejt avionit komercial. Aeroplani fluturoi edhe për disa momente deri sa u rrëzua, transmeton Gazeta Express.

Nga ky incident vdiqën të gjithë 176 personat që ishin në bord.

Irani ka pranuar rrëzimin e aeroplanit dhe ka premtuar se do të marrë masa. Ata kanë treguar gjithashtu se rrëzimi ka ndodhur gabimisht pasi besonin se ishte një dron amerikan. /Express/

Ukraine Flight 752: New Video Shows First Missile Hit Plane

A new video, verified by The New York Times, shows that the Iranian military launched two missiles at the passenger jet in around 30 seconds. The plane, ablaze, continued flying for several minutes before crashing and killing all 176 people on board.