Nets fiton ndaj Bucks në gjysmëfinalen e parë - Gazeta Express

Basketboll

Gazeta Express

06/06/2021 9:09

Nets fiton ndaj Bucks në gjysmëfinalen e parë

Basketboll

Gazeta Express

06/06/2021 9:09

Brooklyn Nets ka triumfuar ndaj Milwaukee Bucks 115-107, në ndeshjen e parë të gjysëmfinales së “Play Off”-it në NBA.

Ndeshja e parë gjysmëfinale e Play-offit në Konferencën Lindore i takoi Brooklyn Nets që marrin avantazhin ndaj Milwaukee.

Lexo Edhe:

Më të dalluarit te Nets ishin Kevin Durant me double-double 29 pikë, 10 kërcime dhe tre asistime dhe Kyrie Irving me 25 pikë, pesë kërcime dhe tetë asistime.

Në anën tjetër te Bucks më të mirët ishin Antetokounmpo me double-double 34 pikë, 11 kërcime dhe katër asistime dhe Brook Lopez me 19 pikë e pesë kërcime. /Gazeta Express/