Netflix jep dritën jeshile, “Squid Game” vjen me një sezon të dytë - Gazeta Express
string(63) "netflix-jep-driten-jeshile-squid-game-vjen-me-nje-sezon-te-dyte"

Netflix jep dritën jeshile, “Squid Game” vjen me një sezon të dytë

Rozë

Gazeta Express

12/06/2022 23:41

Tashmë është zyrtare. Netflix i ka dhënë dritën jeshile serialit të suksesshëm, Squid Game, për një sezon të dytë. Vazhdimi ishte në zhvillim e sipër dhe Neflix si dhe regjisori dhe producenti ekzekutiv i serialit Hëang Dong-hyuk dhe kasti kryesor kishin njoftuar për rikthimin e serialit që u bë hit në mbarë botën.

Pas premierës, seriali koreano-jugor bëri bujë në të gjithë botën. Në një letër drejtuar fansave të serialit, shkrimtari dhe regjisori Hëang Dong-hyuk theksoi: “U deshën 12 vjet për të sjellë në jetë sezonin e parë të Squid Game. Por u deshën 12 ditë që Squid Game të bëhej seriali më i popullarizuar i Netflix ndonjëherë.”

Lexo Edhe:

Bëjmë të ditur të gjithë: Netflix zbuloi se sezoni i dytë i Squid Game ishte në rrugë e sipër në njoftimet e postuara në mediat sociale të dielën

Ai zbulon gjithashtu se Seong Gi-hun (Lee Jung-jae) dhe Front Man (Lee Byung-hun) do të jenë pjesë e sezonit të dytë. Seriali përqendrohet ne një lojë ku marrin pjesë 456 individë, të cilët janë në borxhe, marrin pjesë në një seri lojërash vdekjeprurëse, ndërsa konkurrojnë për të fituar një çmim të madh në para.

Duke bërë mirë: Shfaqja mori një vlerësim të gjerë nga kritikët pas publikimit të saj, me shumë lavdërime për shkrimet dhe performancat e kastit të saj