Nesër bëhet inaugurimi i muralit “Nexhmije Pagarusha” - Gazeta Express

Nesër bëhet inaugurimi i muralit “Nexhmije Pagarusha”

Arte

Gazeta Express

11/11/2021 22:13

Ikona e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha, do të bëhet me mural në Prishtinë.

Inaugurimi i tij do të bëhet nesër në orën 15:00 në rrugën “Qamil Hoxha” në kryeqytet.

Lexo Edhe:

Në këtë inaugurim do të ketë performancë të Korit “Nexhmije Pagarusha.

Artistja  e realizimit të mualrit vjen nga Spanja dhe është profesoreshë në Akademinë e Barcelonës.

Ndryshe, procedura e punimit të muralit zgjati pesë ditë pune.