Nëse pini kafen në mëngjes me këta përbërës, një mrekulli do të ndodhë në trupin tuaj - Gazeta Express

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

04/03/2021 0:44

Nëse pini kafen në mëngjes me këta përbërës, një mrekulli do të ndodhë në trupin tuaj

Ushqimi/Dieta

Gazeta Express

04/03/2021 0:44

Nëse pirja e kafesë në mëngjes është një ritual pa të cilin nuk mund të imagjinoni fillimin e një dite, atëherë kjo recetë është e përkryer për ju.

Tani e tutje, kafeja juaj do të jetë më e shijshme, por përparësia tjetër është se do të humbisni peshë shumë shpejt, transmeton portal arbresh.info

Lexo Edhe:

Shtesat që do të vendosni në kafe përshpejtojnë metabolizmin dhe do të bëjnë kafen më të shijshme.

Përbërësit:

¾ filxhan vaj kokosi

½ filxhanit mjaltë

1 lugë gjelle kanellë

1 lugë gjelle kakao

Kombinoni të gjithë përbërësit dhe përzieni derisa gjithçka të jetë e barabartë. Hidheni në një vazo të pastër qelqi me kapak. Nesër në mëngjes, kur jeni duke gatuar filxhanin tuaj të preferuar të kafesë, shtoni një ose dy lugë gjelle të përzierjes ndërsa kafeja është akoma e ngrohtë. Përzieni mirë dhe pijeni kafenë.

Kjo përzierje është super e shëndetshme dhe në mënyrë fantastike do të forcojë metabolizmin tuaj, dhe kështu do t’ju ndihmojë të humbni kilogramë të tepërt.