Nëse nuk e keni ditur, basketbolli dikur në Shqipëri ishte në kulm - Gazeta Express
string(65) "nese-nuk-e-keni-ditur-basketbolli-dikur-ne-shqiperi-ishte-ne-kulm"

Basketboll

Gazeta Express

06/06/2024 22:23

Nëse nuk e keni ditur, basketbolli dikur në Shqipëri ishte në kulm

Basketboll

Gazeta Express

06/06/2024 22:23

Sporti i basketbollit në Shqipëri momentalisht është në nivele të dobëta.

Tash e një kohë, basketbolli atje është në nivel të dobët dhe këtë e tregojnë shumë faktorë, shkruan Gazeta Express.

Lexo Edhe:

Madje, basketbolli në Kosovë, krahasuar me atë të Shqipërisë është më i mirë.

Këtë e tregon edhe Liga Unike, e edhe palestrat e mbushura plot në Kosovë.

Megjithatë, në vitet e mëhershme, ky sport në basketboll gëzonte respekt dhe audiencë të madhe.

Në një video të publikuar nga Arkivi Qendror Shteteror i Filmit shihet palestra e mbushur plot në finalen për titull të kampionit mes 17 Nëntorit dhe Partizani.